Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам

Проблеми обліку внутрішньо переміщених осіб: як держава ускладнює життя переселенців


У вівторок, 29 березня, о 12.30 у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” (вул. Рейтарська, 8/5А) відбудеться прес-конференція проекту «Адвокація, захист прав людини та юридична допомога ВПО», який реалізується ВБФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Прес-конференція буде присвячена презентації результатів моніторингу щодо ситуації із “призупиненням” соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, аналізу невідповідності нормативно-правових актів Уряду про облік переміщених осіб Конституції і Законам України. Окрему увагу буде приділено стану роботи місцевих органів влади щодо відновлення виплат переселенцям, які безпідставно потрапили до так званих “списків СБУ”.

Останні рішення Уряду, спрямовані на встановлення контролю за переміщенням ВПО свідчать про бажання влади зекономити на соціальних виплатах переселенцям шляхом запровадження прямих чи опосередкованих обмежень на їх пересування територією країн. Неузгоджені дії Мінсоцполітики, Пенсійного фонду, Державної міграційної служби, посилені абсолютною відсутністю злагодженої координації з боку Кабінету Міністрів України спричинили велику кількість проблем для людей, які вже майже два роки намагаються фактично побудувати власне життя з нуля.

Учасники:

Олена Виноградова, правовий аналітик ВБФ “Право на захист”;

Ірина Степанова, керівник регіонального офісу проекту у Північній частині Донецької області;

Ганна Бутенко, монітор регіонального офісу проекту в Запорізькій області.

До участі у прес-конференції запрошені представники Міністерства соціальної політики, Державної міграційної служби та Пенсійного фонду.

 

Акредитація журналістів за телефоном (093) 147-27-70 або email: v.fomenko@r2p.org.ua


Поділитися