Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам

Звіт за результатами моніторингу поінформованості пенсіонерів-ВПО про електронні пенсійні посвідчення


Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року № 167 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” встановлено, що не пізніше ніж з 1 серпня 2016 року внутрішньо переміщеним особам (далі – ВПО), які є пенсіонерами, Публічним акціонерним товариством “Державний ощадний банк України” (далі – Ощадбанк) має бути розпочато виготовлення та обмін банківських карток посиленого ступеню захисту, які одночасно є пенсійними посвідченнями.

Метою емісії електронних пенсійних посвідчень (далі – ЕПП) є ідентифікація одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій.

З огляду на інноваційне рішення Уряду щодо запровадження даних документів та вікову і вразливу категорію осіб, яким вони мають бути видані, БФ “Право на захист” здійснив моніторинг поінформованості ВПО, які є пенсіонерами, щодо електронних пенсійних посвідчень.

В процесі проведення моніторингу поінформованості пенсіонерів-ВПО про електронні пенсійні посвідчення впродовж 1-5 серпня 2016 р. в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях було опитано 650 внутрішньо переміщених осіб, що є пенсіонерами, а також відвідано 60 управлінь Пенсійного фонду України.

Завантажити звіт

Читати повний текст: (Для виходу із повноекранного режиму натисніть ESC)


Поділитися