Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам

Історії моніторів. Допомога для самотньої мами


Олена Расулова , монітор Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист»  завершує кампанію  #Історії_моніторів:“Під час моніторингу в райцентрі Попасна ми зустріли молоду жінку, одиноку матір двох дітей. З синами віком 4-х і 10-ти років вона жила в орендованому будинку на зарплату у 2000 гривень.У пошуках кращого місця для проживання жінка спробувала переїхати до Києва, але цей задум не вдався. Вона повернулася до Попасної та планувала з часом перевезти до себе бабусю. Мати-одиначка, яка мала статус ВПО та чиє житло було зруйноване, намагалася оформити адресну допомогу на себе та дітей. Але кожен раз замість допомоги жінка отримувала відмову через неможливість надати акт про зруйнування власного житла на НКУУТ.

Ми не могли залишитися осторонь та взялися допомогти жінці. У військово-цивільній адміністрації нам пояснили, що акт скласти неможливо, адже територія, на якій знаходився будинок, замінована. Ми здивувалися, бо якщо цей факт було доведено, то чому ж від жінки вимагали додаткові підтвердження?

Апелюючи отриманою інформацією, ми звернулися до УСЗН, але знову була відмова … Ми були впевнені у правильності своїх дій та позитивному результаті, тож продовжували боротьбу. Питання стояло гостро: весь цей час жінка з двома дітьми була кинута напризволяще, виживала як могла і мусила витрачати час і сили на докази.

Після чергового звернення до Попаснянського РДА ми отримали радісну звістку. Було винесено схвальне рішення щодо нарахування виплат на матір-одиначку та двох малюків. Нарешті, прохання про допомогу почули!

Ми стоїмо на сторожі дотримання прав і завжди відгукуємося на прохання про допомогу, хоча наша робота часто залишається поза кадром. Не соромтеся звертатися аби відстояти справедливість. Бережіть себе і близьких”.


Поділитися
  27.02.2019